Walczymy o marzenia Nadii i Kubusia o zdrowiu i normalnym życiu – bez bólu, bez cierpienia. Dwóch niezwykłych nurków – Piotr Malewicz i Piotr Ławrynowicz – przepłynęło wpław rzekę Brdę. To była bardzo męcząca i dość niebezpieczna misja. Oni dali radę. Teraz czas na Was. Zbiórka nadal trwa.

Słowo o dzieciach:

Nadia – podopieczna Fundacji “Dom w Łodzi” zmaga się z rzadką chorobą zespołu Holta i Orama. Urodziła się z wadą serca ASD II, bez kciuków w obu rękach i krótszą kością promieniową w lewej dłoni. Ma już za sobą dwie operacje: na otwartym sercu oraz operację dłoni w Hamburgu. Przed Nią bardzo ważna operacja – ogromna szansa na sprawność obu rączek.

tutaj możecie zobaczyć filmik o Nadii

Kubuś, dla którego cała akcja została wymyślona w ubiegłym roku, choruje na guza mózgu – niestety bardzo nietypową mutację o nazwie DIPG. Choć wówczas udało się zebrać fundusze na kosztowne leczenie – chłopiec nadal potrzebuje wsparcia. Jego choroba to wyrok na całe życie i potrzebny jest stały dostęp do drogich leków.

Słowo o naszych Bohaterach:

Piotr Malewicz – nurek z 20-letnim stażem, człowiek, który wymyślił całą akcję w ubiegłym roku – wówczas przepłynął Brdę wpław dla Kubusia.

Piotr Ławrynowicz – instruktor freedivingu i pływania, drugi najgłębiej nurkujący człowiek w Polsce a szósty w dyscyplinie Free Immersion na Mistrzostwach Świata AIDA Freediving w 2017 roku w Hondurasie.

Ty – każdy jest ważny – każdy może kibicować, wesprzeć akcję, wpłacić na operację i leczenie dzieci.

Pamiętaj – jedni podejmują wyzwania… inni mogą kibicować przez udział w zbiórce. Każda złotówka ma znaczenie. Każda wpłata to mobilizacja dla naszych śmiałków. Ale przede wszystkim – ogromna szansa na zdrowie.

Liczymy na Ciebie 😉

 

tutaj możesz poczytać o akcji:

Wirtualna Polska: https://linkd.pl/zefa

Polskie Radio PIK: https://linkd.pl/zefk

TVP Bydgoszcz: https://bydgoszcz.tvp.pl/48836319/przeplyneli-brde-dla-dzieci

Express Bydgoski: https://linkd.pl/zfm2