Pomóż nam otworzyć „Fasolkę” punkt konsultacyjno – diagnostyczny dla dzieci z FAS

O Fasolkę walczymy od dawna – dwukrotnie zgłaszaliśmy nasz projekt do Budżetu Obywatelskiego… ale niestety, projekt nie uzyskał wystarczającej ilości głosów. Nie możemy się poddać. Dzieci z płodowym zespołem alkoholowym potrzebują pomocy. Jak nie my, to kto? Zachęceni i zmobilizowani głosami Przyjaciół – zakładamy zbiórkę. Potrzebujemy 178 tys. zł.

O co chodzi?

FAS, czyli płodowy zespół alkoholowy, to problem o ogromnej skali. Rocznie w Polsce rodzi się 9 tysięcy dzieci obciążonych płodowymi zaburzeniami alkoholowymi. Wiele z nich wychowuje się w domach dziecka lub w nowych – kochających rodzinach zastępczych lub adopcyjnych. FAS nie mija. Miłość nie jest wystarczającą terapią. Dlatego w tysiącach domów rozgrywają się tragedie. Dzieci mają kłopoty w szkole, są odsuwane na margines życia społecznego. Mają łatki niegrzecznych dzieci, łobuzów, rozrabiaków, którzy nie chcą się dostosować. Nie rozumieją świata, a świat nie rozumie ich. Potrzebują pomocy i konkretnego, profesjonalnego programu działań.

W FASOLCE chcemy zapewnić dzieciom rzetelną diagnozę i interdyscyplinarne wsparcie wynikające z konkretnych, indywidualnych potrzeb. Chcemy zaoferować bezpłatną pomoc zespołu specjalistów: psychologa, lekarza, logopedy, fizjoterapeuty, pedagoga, terapeuty integracji sensorycznej i terapeuty odruchów, terapeuty dotykiem CMC, opiekuna socjalnego.

Na co dzień wspieramy nasze fundacyjne Dzieci, z których większość cierpi również z powodu FAS. Wiemy, z jakimi wyzwaniami mierzą się każdego dnia. Wiemy, jak pomagać. Mamy grono fantastycznych specjalistów, którzy znają specyfikę FAS. Możemy pomagać szerzej. Możemy robić więcej… potrzeby są ogromne.

Musimy uzbierać 178 tys. zł – na uruchomienie FASOLKI i pierwszy rok działalności.

Bądź Bohaterem i pomóż nam pomagać dzieciom z FAS

10,00 zł   50,00 zł    200,00 zł    każda kwota ma znaczenie