Nasz Dom ma już 13 lat! Powstał 30 maja 2007 roku jako pierwszy w Polsce Dom dziecka dla chorych i niepełnosprawnych Dzieci. Świętuj z nami! Pomóż nam utrzymać to wyjątkowe miejsce. Wrzuć parę gorszy do urodzinowej skarbonki. Dzięki Tobie będziemy mogli dalej działać: obdarzać Dzieci miłością, budować Ich poczucie bezpieczeństwa, otaczać opieką medyczną, wspierać codzienną rehabilitacją. Prezent od Ciebie to szansa dla Dzieci na pokonywanie ograniczeń, na przekraczanie granic, na większą samodzielność, na lepsze życie…

Przez te 13 lat tak wiele udało nam się osiągnąć. Zaopiekowaliśmy się 32. Dziećmi w bardzo trudnej sytuacji – zdrowotnej i społecznej. Trafiają do nas Dzieci, które latami mieszkają na szpitalnych oddziałach, w domach pomocy albo hospicjach dla dorosłych. Jesteśmy ich pierwszym promykiem nadziei. Dzięki miłości fundacyjnych cioć, dzięki wytężonej codziennej pracy zespołu specjalistów Dzieciaki nabierają pewności siebie, wracają do równowagi psychicznej, robią postępy rozwojowe. Bartuś, który miał nawet nie siadać – dziś samodzielnie wdrapuje się na zjeżdżalnię i jest w stanie sam przyjść na śniadanie. Julcia, która porusza się na wózku – tańczy i żyje pełnią życia, Emilka była karmiona sondą – a dziś ze smakiem chrupie jabłuszka, Asia z powodu schorzeń nie mogła wydobyć z siebie głosu – poruszała ustami i mówiła niemo jak rybka – dziś śpiewa i opowiada dowcipy. Jula nie ma rurki tracheostomijnej i mimo żywienia za pomocą sondy – jest w stanie napić się samodzielnie soku.

I najważniejsze…. połowa fundacyjnych Dzieci – mimo tak trudnych schorzeń i bolących historii – ma dziś nowe kochające Rodziny! To nasz największy sukces. Największa radość. O tym marzymy każdego dnia i robimy wszystko, by zwiększać szanse Dzieci na nowe, lepsze życie – z mamą i tatą.

Te wszystkie sukcesy to efekt ciężkiej, codziennej pracy. To zaangażowanie wspaniałych ludzi, niezwykle oddanych Dzieciom. To codzienne dyskusje i szukanie nowych rozwiązań, to wieloletnie szkolenia, tomy przeczytanej fachowej literatury. Bo nasze Dzieci mają pogmatwane historie medyczne, często sprzężone schorzenia, bardzo rzadkie choroby. Szukając pomocy podejmujemy każde wyzwanie, otwieramy każde drzwi, za którymi jest jakaś nadzieja.

Dlatego tak ważna jest Twoja pomoc. Twój prezent na urodziny Domu… bądź z nami. Kibicuj Dzieciom. Pomóż nam.