Julianka i Bartek każdego dnia stawiają czoło wyzwaniom. Nie mówią.

Ale…

Dzięki naszym super Ciociom zaczynają się komunikować alternatywnie – specjalnym systemem znaków i obrazków, które Ciocie przygotowują same w Domu.

Program komunikacji alternatywnej wprowadzamy od prawie 2 lat. I działa! Szczególnie Bartuś otworzył się na świat rozmowy… mamy dostęp do Jego pragnień i potrzeb. Możemy razem planować. Bartek może decydować o wielu sprawach. To wielki sukces…

ale…

To codzienna, mozolna, systematyczna praca. To tysiące godzin pracy naszych specjalistów. To realne, duże wydatki finansowe…

Dlatego!

Damian wyrusza w szaloną podróż… Przemierzy 500 km Głównym Szlakiem Beskidzkim. W milczeniu!
Tak jak Bartek i Julianka – nie będzie mówić. Będzie używać piktogramów i znaków migowych, by porozumiewać się na swojej trasie z ludźmi.
Chce zebrać pieniądze na zapewnienie Dzieciom możliwości komunikowania się ze światem. Chce pomóc w finansowaniu rozwoju i terapii. By Julianka i Bartek mieli szansę na lepsze życie.

Roczny projekt wprowadzania komunikacji alternatywnej opartej na modelu aktywnym to koszt ok 40 tys. zł. Kwota ta obejmuje codzienną, indywidualną pracę specjalistów z każdym z dzieci, systematyczne superwizje, dodatkowe szkolenia i indywidualnie tworzone materiały do pracy. To ogrom zaangażowania, tysiące godzin wsparcia i uwagi.

Dlatego Damian idzie w milczeniu. By świat usłyszał o tych, którzy sami nie mogą krzyknąć.

Ty możesz podarować Dzieciom szansę…

Bądź z nami ❤️