Dzień dobry!

Jeśli tu jesteś to znaczy, że dołączasz do rodziny łódzkiego biznesu wspierającej nasze Dzieci. Nasze… czyli Podopiecznych Domu Dziecka dla Dzieci z ciężkimi schorzeniami i niepełnosprawnościami prowadzonego przez Fundację „Dom w Łodzi”.

Nasz Dom prowadzimy od 2007 roku. Zapewniamy miłość i poczucie bezpieczeństwa Dzieciom, które urodziły się z ciężkimi schorzeniami i niepełnosprawnościami, a zostały porzucone przez biologiczne rodziny. Towarzyszymy im, wspieramy i pomagamy mierzyć się z wyzwaniami. Mamy zespół wspaniałych specjalistów terapeutów i pielęgniarek, którzy każdego dnia pracują z Dziećmi pomagając pokonywać ograniczenia, wspierając rozwój i pilotując cały trudny proces leczenia.

Dzięki wsparciu przyjaciół, sponsorów, ludzi dobrej woli – możemy finansować drogie terapie, sesje terapeutyczne, kupować sprzęt medyczny i leki. Walczymy też o chwile frajdy, pielęgnujemy pasje i dbamy o wakacyjny wypoczynek.

Robimy wszystko, by Dzieci były z nami szczęśliwe i miały szansę na większą samodzielność i dobre dorosłe życie.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że grono łódzkiego biznesu jednoczy się, by wesprzeć nas w opiece nad Dziećmi – szczególnie.

Dołączając do zbiórki otwierasz przed Dziećmi nowe możliwości. Dajesz nadzieję nie tylko na lepszą codzienność, ale – na lepsze życie.

Dlaczego? Bo pomożesz nam sfinansować to co dla Dzieci najważniejsze – codzienne, sesje terapeutyczne, rehabilitację i specjalistyczne wsparcie zgodne z indywidualnymi potrzebami Dzieci. Zapewnisz m.in.:

  • zajęcia SI – czyli sesje integracji sensorycznej, które odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu poza naszym Domem (konieczne jest też zorganizowanie dojazdu Dzieciom)

  • terapię neurotaktylną – sesje odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu – w zależności od indywidualnego programu Dzieci (konieczne jest też zorganizowanie dojazdu)

  • codzienne sesje wsparcia Julianki i Bartusia w komunikacji alternatywnej

  • indywidualne, codzienne sesje z logopedą

  • codzienne, indywidualne i grupowe sesje z fizjoterapeutą

  • codzienne wsparcie olinofrenopedagogiczne – praca indywidualna z Dziećmi

  • zajęcia z zakresu TUS, czyli trening umiejętności społecznych – raz lub dwa razy w tygodniu (konieczne jest też zorganizowanie dojazdu Dzieciom)

 

Te wszystkie codzienne starania sprawiają, że Dzieci rozwijają się, pokonują trudności i mają szansę na większą samodzielności szczęśliwsze życie w dorosłości.

W imieniu całej naszej fundacyjnej rodziny dziękujemy Ci z całego serca! Wesołych Świąt!