Drogie Koleżanki i Koledzy,

zbliża się dzień, w którym złożymy ślubowanie radców prawnych. Chwila dla nas wszystkich wyjątkowa, bowiem od tego momentu rozpocznie się samodzielne niesienie przez nas pomocy prawnej.

Rozpoczęcie nowego etapu obranej przez nas drogi jest okazją do tego, aby okazać serce tym, którzy bardzo potrzebują pomocy. Jako byli aplikanci oraz przyszli radcowie prawni wpisani na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi organizujemy zbiórkę pieniędzy dla dzieci chorych i niepełnosprawnych, które mieszkają w domu prowadzonym przez Fundację „Dom w Łodzi”.

To miejsce, w którym schronienie i opiekę odnajdują dzieci porzucone przez rodziców, a które bez pomocy ludzi dobrego serca nie są w stanie poradzić sobie z chorobą. Fundacja zapewnia im nie tylko bezpieczeństwo i namiastkę rodziny, ale także całodobową opiekę medyczną i codzienną rehabilitację.

Aby realizacja przedstawionych wyżej celów była możliwa, konieczne jest wsparcie finansowe, dzięki któremu Fundacja będzie w stanie zapewniać podopiecznym odpowiednie wyżywienie, a także warunki sprzyjające walce z chorobą. Niestety, liczba dzieci trafiających do „Domu w Łodzi” nie maleje. Coraz więcej dzieci czeka na wsparcie, które pozwoli im godnie żyć.

Z okazji naszego szczególnego dnia zjednoczmy siły i dołóżmy cegiełkę do budowania tego wyjątkowego miejsca. Zrezygnujmy z zakupu kwiatów i podarunków dla członków Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi w ramach podziękowań za przeprowadzone szkolenie, a środki tradycyjnie przeznaczane na ten cel przekażmy na zbiórkę dla Fundacji „Dom w Łodzi”.

Sprawmy, aby nasze święto przyniosło radość nie tylko nam, ale także osobom, które najbardziej potrzebują naszego wsparcia!

z pozdrowieniami,

Starosta