Kochani. Wszyscy jesteśmy zaangażowani w pomoc dzieciom przyjeżdżającym do Łodzi z Ukrainy. Dzwonicie, pytacie jak pomóc. Nasze możliwości finansowe wyczerpały się. Mamy siłę. Mamy chęć działania. Mamy wiedzę i doświadczenie. I teraz – dzięki Tobie możemy działać dalej!

Plan jest długofalowy… bo to maraton, a nie działania na łapu capu.

Po pierwsze – koncentrujemy się na wspieraniu dzieci. Szczególną opieką chcemy otoczyć dzieci z niepełnosprawnościami – będziemy dla nich organizować warsztaty, spotkania, twórcze działania. Będziemy integrować z naszymi małymi przyjaciółmi z grupy #pełniażycia – by poczuły się jak u siebie… bo przecież tam gdzie przyjaźnie – tam dom.

Po drugie – już ruszamy z warsztatami dla dzieci. We współpracy z Centrum Dialogu organizujemy spotkania twórcze, które pozwolą zapomnieć o przeżyciach, o traumatycznej rzeczywistości. Zaczynamy i będziemy budować społeczność, integrować, budować poczucie bezpieczeństwa.

Po trzecie – ruszyliśmy z akcją „Dobry i mądry przyjaciel” – otaczamy opieką rodziny, które dom znalazły u naszych pracowników i przyjaciół. Jako duża rodzina fundacyjna mamy większe możliwości. Mamy już kilka rodzin, kolejne są w drodze. Jedni ściągają kolejnych… to bardzo trudny temat – podróż, przeprawa przez granicę – to trwa… Docelowo otoczymy opieką kilkanaście rodzin.

w ramach tej akcji zapewnimy pomoc tłumacza, wsparcie logistyczne, dostarczanie niezbędnych produktów, pomoc w opiece nad dziećmi – wsparcie dobrą energią, która będzie teraz ważniejsza niż złoto…

 

Na co przeznaczymy Wasze finansowe wsparcie?

  • na bieżące potrzeby rodzin i dzieci przebywających pod „naszymi skrzydłami” – jeśli nie będzie można inaczej zorganizować pomocy np. przez zbiórkę rzeczową
  • na transport i wsparcie logistyczne – odbieramy dary, przekazujemy je dalej, jedziemy na granicę, pomagamy w przygotowaniu mieszkań – tu trzeba przewieźć lodówkę, tu dostarczyć materace…
  • na organizację warsztatów i zajęć dla dzieci – kupimy potrzebne materiały i zadbamy o to, by dzieci mogły dojechać (zapewnimy transport jeśli będzie taka potrzeba)

Pamiętajcie, że naszym głównym działaniem jest prowadzenie naszego Domu. Nie możemy sobie pozwolić na finansowanie działań, bo naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa Dzieciom. Podzieliliśmy się wszystkim, czym mogliśmy.

Oto, co zrobiliśmy do tej pory – własnymi siłami:

👉   na potrzeby mam i dzieci uciekających z Kijowa – przekazaliśmy środki medyczne i opatrunkowe. Transport naszych przyjaciół dotarł bezpośrednio do Równego, gdzie utworzył się społeczny komitet obronny.

👉   przekazaliśmy dary bezpośrednio na granicę dla osób przedostających się do Polski – z transportem pojechała para naszych wolontariuszy, która przez cały weekend pracowała wspierając uchodźców.

👉  pomagaliśmy w  przygotowaniu domu dziecka nr 7 na przyjęcie dzieci z ukraińskiego domu dziecka – daliśmy siłę rąk i moc energii, a także – chemię, środki czystości i kosmetyki

👉  nasz koordrynator wolontariatu pozostaje w kontakcie z koordynatorem w Hrebennem – w piątek planowany jest wyjazd z transportem niezbędnych środków opatrunkowych i wsparcie działań wolontariuszy na granicy.

Wszystkie warsztaty będą prowadzone bezpłatnie, pro bono przez naszych specjalistów i przyjaciół. Finansowane będą jedynie materiały na warsztaty, których nie będzie można pozyskać od sponsorów.

 

O wszystkim będziemy informować na bieżąco na naszym fb i Instagramie.