Nasza dzielna Wojowniczka świętuje 2 urodzinki! Wiesz, czego najbardziej potrzebuje? Miłości i obecności naszych mądrych Cioć… bliskości, poczucia bezpieczeństwa i mobilizacji. Dlatego założyliśmy zbiórkę…

Świętuj z nami… i zamiast pluszowego misia podaruj Melci opiekę pielęgniarską i rehabilitację. Każda chwila takiej specjalistycznej opieki to dla Niej szansa na lepsze życie. Dzięki doświadczeniu i uporowi naszych Cioć Melcia goni rówieśników, nadrabia zaległości, przybiera na wadze, rośnie w siłę. Jest szansa, że będzie chodzić, że będzie jeść, że będzie kiedyś samodzielną dziewczynką pełną pasji.

Melcię poznaliśmy na oddziale kardiochirurgii w „Matce Polce”, gdzie leżeliśmy z Emilką – towarzyszyliśmy Jej w czasie bardzo poważnej operacji. Naszą uwagę przykuło maleństwo, które samotnie stawiało czoła walce o życie. Mela urodziła się z bardzo chorym serduszkiem i poważnymi defektami neruologicznymi. W łóżeczku otuchy dodawali Jej pluszowi przyjaciele… jedyna pamiątka rodzinna.

Jej serduszko było tak słabe, że nie mogła płakać. Płacz był takim wysiłkiem i zabierał tyle energii, że zagrażał życiu. Ssanie mleczka z butelki było tak trudne, jak najcięższe ćwiczenia na siłowni… dlatego trzeba było wprowadzić karmienie sondą. Kręgosłup Melci był tak słaby, że podnosić mogły Ją tylko przeszkolone Ciocie w obecności pielęgniarki. Dla Niej przyjaciele zorganizowali zbiórkę i kupili specjalny fotel do kangurowania – by można ją było bezpiecznie przytulać i karmić bez ryzyka.

Choć ma dopiero 2 latka, przeszła kilka bardzo poważnych operacji. Wszystkie – ratujące życie, obarczone wielkim ryzykiem.

To mała Wojowniczka… silna dziewczynka, która całą sobą chce żyć. Wykorzystuje każdą daną sobie szansę. A my będziemy walczyć o każdy nowy sukces, o każdy mały krok ku zdrowiu.

Bo urodzinowe życzenia zdrowia… nie są pustymi słowami.